Advent harmadik vasárnapja

Advent harmadik vasárnapján Kovácsnét Tóth Dóra köszöntő beszéde után Mándy Zoltán Atya gyújtotta meg a várakozás harmadik gyertyáját településünk koszorúján.

Advent 3. vasárnapja van, újabb gyertyát gyújtunk adventi koszorúnkon. A harmadik vasárnap kiemelkedik a többi közül, advent második felének kezdetét jelzi. E napon az Úr eljövetelének közeledtét ünnepeljük. Ez a vasárnap az örömé: Szűz Máriát dicsőítjük, aki megszülte a Fiút. Az örömvasárnap liturgikus színe a rózsaszín. A harmadik az egyetlen gyertya az adventi koszorún, amely nem lila. Most, amikor már három gyertya lángja lobban fel, arra a világosságra gondolhatunk, ami a pásztorokat is megvilágította. Eljött a világ világossága, és a sötétségből szabadulást hozott mindannyiunknak. Örömvasárnapnak is nevezik ezt a napot, hiszen ekkor már Jézus megszületésének – a fény, a szeretet eljövetelének közelségét ünnepeljük. Érdemes azon elgondolkodnunk, hogy mik a legfontosabb dolgok a számunkra, mi tesz minket igazán boldoggá. Megérezhetjük, honnan fakad boldogságunk, értékelhetünk, átértékelhetünk dolgokat, eseményeket, személyeket. Elmélkedésünk közben rájöhetünk, hogy milyen értékes családi és baráti kapcsolataink vannak. Ha van olyan családtagod, akivel régóta nem tartod a kapcsolatot, vagy rossz viszonyt ápoltok, tedd meg te az első lépést afelé, hogy újra kibéküljetek. Ugyanígy azt se hagyd, hogy a mindennapok bosszúságai felemésszenek. Egyszerűen engedd el őket és add át magad a tiszta szeretetnek. Az ünnepre készülve fordítsuk figyelmünket azok felé is, akik erőtlenek, magányosak, reményvesztettek. Mutassuk meg, hogy Krisztusban van a mi reménységünk, és ez a remény sokaké lehet. Azoké, akik keresik őt. Akik Karácsonykor azt a Krisztust keresik, akiben Isten kegyelme vált elérhetővé az ember számára. Adventben várunk. Várjuk az ünnepet, várjuk a családi együttlétet. Várjuk a szabadulást, a veszély elmúlását, vagy legalább is az enyhülését. A várakozás időszakának félidejéhez érkeztünk, karácsony ünnepe már hamarosan itt kopogtat ajtóinkon. Öltöztessük díszbe szívünket! Aranyosi Ervin: Advent – harmadik gyertya Advent, harmadik vasárnap örömgyertyát gyújtunk, rózsaszínre vált a lelkünk, nem nyomaszt a múltunk. Közeledik a Karácsony, öröm gyúl lelkünkben, a szeretet és a hála vendég életünkben. Az Adventi várakozást még az is fokozza, hogy minden nap, a Karácsonyt, még közelebb hozza. A szeretet ünnepére készül minden lélek. Három gyertya lángja fénylik, s hálatelt az ének.

Megkérem Zoltán atyát, hogy gyújtsa meg településünk adventi koszorúján a 3. gyertyát.

Áldott Adventet kívánok településünk minden lakójának! Kovácsné Tóth Dóra