FELHÍVÁS

Tisztelt Csányiak! Tisztelt Őstermelők! Településünk vezetősége kiemelt figyelmet kíván fordítani a községünkben életvitelszerűen itt tartózkodó idény- és vendégmunkásokkal kapcsolatos esetleges veszélyforrás kezelésére. Mivel a szomszédos országokban (Romániában, Ukrajnában stb.) a koronavírus-fertőzés szintén jelen van, félő, hogy az onnan ide érkezők e kórokozót elterjesztik Csányon. Nyomatékosan szeretnénk felhívni ezért minden ingatlantulajdonos, ill. őstermelő figyelmét, hogy a település lakosságának érdekeit szem előtt tartva fordítsanak fokozott figyelmet az ingatlanukban tartózkodó albérlőkre, vendégmunkásokra, és gondoskodjanak róla, hogy a közelmúltban érkezett munkások két hétig ne hagyják el lakhelyüket, és ne érintkezzenek senkivel. Betegség gyanúja, illetve felső légúti megbetegedés, láz esetén azonnal intézkedjenek arról, hogy az érintettek felvegyék a kapcsolatot a háziorvossal. A vendégmunkások egy része vélhetően még ezután tervezi településünkre történő utazását. Kérünk minden érintett őstermelőt, aki szállást vagy munkát adna ezeknek a személyeknek, hogy tartózkodjon az ezután jönni szándékozó munkások fogadásától. Ez minden csányi lakos közös és elemi érdeke! Kérjük a lakosság együttműködését annak érdekében, hogy településünkön minél kisebb mértékben tudjon a vírusfertőzés terjedni, és egészségünkben kárt okozni!

Tisztelettel: Medve István polgármester