Házassági évfordulósok köszöntése

Minden évben az Idősek Világnapjához és helyi rendezvényünkhöz kapcsolódóan köszöntjük településünk adott évben évfordulós házaspárjait, akik 50, 55, 60 és további ötéves házasságuk fennállását ünneplik.  Sok évvel ezelőtt mondták ki a boldogító Igent és azóta is kapocsként fogja ez össze Őket. Összetartoznak… érzések, élmények, életesemények, dallamok, illatok, érintések, ünnepek, siker… De a pozitívumok mellett a megpróbáltatások, a mindennapi küzdelmek is összekovácsolták házaspárjainkat, akiknek megadatott az évtizedeken át együtt töltött idő, az együvé tartozás érzése. A házassági évforduló családi ünnep, ám akik fél évszazadnál is többet egymás társai lehetnek, ahhoz településünk önkormányzata is hozzá szeretne járulni figyelmességével. A település lakói nevében Medve István polgármester, Gál Tiborné alpolgármester asszony, valamint Molnárné Pádár Hajnalka a szociális terület képviselője köszöntötték az ünnepelteket.

 

A köszöntöttek:
Mák Sándor és felesége, Ica néni a Vasút utcából,
Kovács János és felesége, Jucika néni a Gyöngyösi útról,
Nagy János és felesége, Bözsi néni a Gyöngyösi útról,
Geczki Ferenc és felesége, Ica néni a Bartók B. utcából,
Oláh Illés és felesége, Mancika néni a Rákóczi útról,
Magyar György és felesége, Ilonka néni a Dobó utcából,
Józsa László és felesége, Marika néni a Nagy útról.
Köszöntve lett még Nagy István és felesége, Mancika néni is.

 

Köszönöm...

Köszönöm, hogy a bajban
itt vagy énvelem!
Köszönöm, hogy átöleled
remegő testem!
Köszönöm, hogy a félelmet
messzire űzted el!
Köszönöm, hogy azt mondod,
mindig itt leszel.
Köszönöm, hogy ha fázom,
betakargatsz engem!
Köszönöm, hogy a kezem
pihenhet kezedben!
Köszönöm, hogy arcodon
csak a mosolyt látom,
Köszönöm, hogy lesed
minden kívánságom.
Köszönöm, hogy az életem
Veled élhettem, és
Neked köszönhetem azt is,
hogy még tovább élhetem...
Köszönöm, hogy vagy nekem!
                       
Vargáné Éva

 

Gratulálunk e jeles alkalomból az ünnepelteknek, további egészségben, családi körben eltöltött boldog házas éveket kívánunk Nekik!

 

Kérem a hozzátartozókat, jelezzék, ha családi, ismerősi körükben ilyen jeles ünnep várható, mert a más településen kötött házasságokról nincs tudomásunk és csak így tudjuk köszönteni az itt lakó érintetteket.

Molnárné Pádár Hajnalka