„Tedd a jót!” – Faluszépítés társadalmi munkában

Segítő kezek nyomán megint megújult egy kis része településünknek. Sajnos a település központjában található kis parkrész árokpart felőli szélére minden évben nagy nehézséget okozott, hogy milyen virág is kerüljön. Az oka az volt, hogy a földes terület néhol jóval magasabban volt, mint a kibetonozott árokpart, így az oda ültetett virágok locsolása során mindig az árokba folyt a locsolóvíz és a hordalék. A gondolat megszületett, meg kell magasítani az árokpartot. A kivitelezés már nagyobb fejtörést okozott. Micskó Tibor vezetésével összefogott egy kis csapat és napok alatt sikerült egy kis szegélyrészt odavarázsolni. A már adott kibetonozott árokparthoz kellett igazodnunk, volt amelyik szakaszt bizony csak kemény bontási munkálatok után tudtuk korrigálni. Korábban az önkormányzat közmunkaprogramjában sok-sok betonelem került kiöntésre, ezeket használtuk fel a szegélyezéshez. Jó társaságban, jó hangulatban gyorsan el is készültünk. A csapat további tagjai Kovács Orsolya, Molnárné Pádár Hajnalka és Molnár János voltak. A szegélyek közötti hézagok kiöntését Rácz Miklós és Csomor Zoltán készítette el. Munkánk során, aki elment mellettünk, mindenkitől csak jó szót és biztatást kaptunk, sőt gyorsítóként csokit és üdítőt. Köszönjük mindenkinek a pozitív visszajelzést, reméljük hozzájárultunk ezzel is településünk csinosításához.

Molnárné Pádár Hajnalka