Hívogató

Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt április 25-én, szombaton délelőtt 10 órától a Kultúrház udvarában megrendezendő „Dunán innen, Tiszán túl” Kárpát-medencei gyermek- és ifjúsági népművészeti tehetségkutató verseny Heves, Jász-Nagykun-Szolnok és Nógrád megyei elődöntőjére.

A zsűri elnöke Sebestyén Márta, Liszt- és Kossuth-díjas népdalénekes lesz, a zsűriben foglal helyet továbbá Kása Balázs (néptáncoktató), Kocsisné Horti Mónika (zenetanár), Kovács Zsolt (néptáncoktató), Tóth István (előadóművész), Unger Balázs (zenetanár) és Zölei Sándorné (pedagógus).

A nap folyamán a vetélkedőben részt vevők és a vendégek megtekinthetik falunk múltjának emlékeit: a dinnyésgunyhót, a dinnyések életét bemutató fényképkiállítást, a múzeumi gyűjtésünkből rendezett időszaki kiállítást, valamint kézműves foglalkozásokon vehetnek részt, lovaskocsin utazhatnak a falu kecskegazdaságát és a gidákat megnézni, és megkóstolhatják, milyen kenyérlángos sül falunk kemencéjében.

 

Az országos versenyről bővebb információ: tehetsegkutato.magyarkozossegek.org/versenykiiras-2015/