Idén így várjuk az ünnepet

Immáron az is hagyománnyá vált, hogy a Csányiak Csányért Együtt Faluszépítő Egyesület tagjai az ünnepi készülődés kezdetén elkészítik településünk adventi koszorúját. Idén a Csányi Szent György Általános Iskola tanulói is besegítettek a koszorú elkészítésébe.Az adventi koszorút hagyományosan 4 gyertya díszíti. 3 lila gyertya, mely a bűnbánatot és 1 rózsaszínű gyertya, mely a bűnbocsánatot jelképezi rajta. A koszorú kör formája a végtelenséget jelképezi, magába foglalja a reményt, az örökkévalóságot, a hitet és a megújulást. Az adventi koszorú készítésével és annak gyertyáinak meggyújtásával Jézus születésére és a szeretet ünnepének eljövetelére várakozunk. Első vasárnapon a gyertyát községünk polgármestere, Medve István gyújtotta meg, ezzel kezdetét vette az Adventi időszak. Második vasárnapon Bitaróczkiné Cudarhelyi Zsuzsanna a CSEFE elnöke, harmadik vasárnapon településünk lelkipásztora Zoltán atya gyújtotta meg az adventi gyertyát. Negyedik vasárnapon településünk alpolgármestere Gál Tiborné fogja az utolsó gyertyát meggyújtani. Legyünk részesei mi is a várakozás időszakának! A gyertyák minden alkalommal a Szentmisét követően lobbantak fel, a hittanos gyerekek ünnepi felolvasással, népdalkörünk pedig hangulatos énekekkel járult hozzá az alkalomhoz. Ahogy közeledik Karácsony ünnepe, úgy fokozódik a szeretet áramlása. A meleg szeretetet szimbolizálva a CSEFE forró teával kínálta a jelenlévőket. Következő vasárnapon is gyújtsuk meg közösen az utolsó gyertya lángját! Várunk mindenkit szeretettel!

Molnárné Pádár Hajnalka